Pamiętaj o mnie, gdy będziesz wypełniał swój PIT!

Pamiętaj o mnie, gdy będziesz wypełniał swój PIT!
Możesz skorzystać z darmowego programu do rozliczeń pit! (KLIKNUJ W ZDJĘCIE POWYŻEJ!) Pamiętaj, by wpisac symbol Filipka i jego imię i nazwisko: Biegała Filip 30/b! TYLKO WTEDY PIENIĄŻKI TRAFIĄ NA SUBKONTO FILIPKA!!!

środa, 29 września 2010

Nowy apel o pomoc

W związku z nową, dodatkową formą terapii, na którą zdecydowaliśmy się po pobycie na turnusie rehabilitacyjnym w Pomorskim Centrum Terapii Pedagogicznej w Koszalinie, napisałam nowy apel o pomoc, który uwzględnia nowe koszty.


APEL O POMOC

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dla naszego dziecka. Filipek ma 8 lat, jest pogodnym i wesołym dzieckiem, chociaż zmaga się z chorobą jaką jest autyzm. Największym problemem Filipka jest bardzo uboga mowa, na dzień dzisiejszy to zaledwie kilka słów i krótkie zdania. Za mało, by móc normalnie funkcjonować. Intensywna terapia i leczenie doprowadziły do tego, że na pierwszy rzut oka nie widać nic złego. Dopiero gdy ktoś zapyta o coś Filipka- ten nie odpowiada. Filipek chodzi do pierwszej klasy w zwykłej szkole masowej, lubi swoich kolegów, chce się uczyć. Brak mowy przeszkadza w nauce i kontaktach z innymi.

W ubiegłym roku Filipek bardzo ciężko chorował. Ugryzł go kleszcz i zaraził boreliozą. W międzyczasie wykryto jersinię i toksokarozę. Po kilku miesiącach leczenia antybiotykami udało się wyleczyć wszystkie choroby, jednak od długiego przyjmowania antybiotyków, przewód pokarmowy Filipka jest w opłakanym stanie. Skarży się na bóle brzucha i żołądka, pali go w przełyku, czyli ma zgagi. Wykryto bakterię helikobakter. Wymaga leczenia, jednak nasze próby leczenia w ramach NFZ nie przyniosły oczekiwanych skutków. Mimo wielu leków, wciąż zmienianych przez lekarzy, dolegliwości nie ustąpiły. Zdecydowaliśmy się na leczenie prywatne. Koszt leczenia to czasem nawet 1000zł na miesiąc. Oprócz leczenia Filipek jest pod stałą opieką terapeutów: psychologa, logopedy, terapeuty RDI, a od niedawna również terapeutów Pomorskiego Centrum Terapii Pedagogicznej w Koszalinie. Tam grupa specjalistów pracuje z dzieckiem w trakcie tygodniowych turnusów terapeutycznych. Dziecko ma codziennie 10 różnych zajęć. Z Filipem pracowano głównie nad rozwojem mowy czynnej. Chcielibyśmy bardzo, by Filipek mógł uczestniczyć w takich turnusach 6 razy w roku w odstępach 2 miesięcznych. Jednak koszt takiego turnusu to 1750 zł, a od nowego roku 2000. Mamy przecież jeszcze inne wydatki związane z chorobą Filipka, które miesięcznie oscylują pomiędzy 3000-4000zł. Oczywiście w warunkach domowych robimy wszystko co możemy, sami pracujemy z Filipkiem kilka godzin dziennie, ale wierzymy, że specjaliści pomogą nam w rozwoju jego mowy. Wierzymy, że pomożecie Państwo Filipkowi. Oddajcie mu kawałek Waszego serca!

Z poważaniem

Rodzice Filipka


Co do turnusu: pojechaliśmy tam głównie po to, by zrobić Filipowi diagnozę funkcjonalną, jednak zajęcia które były tam prowadzone, jak również mała ilość dzieci na turnusie (w sumie było 3 chłopców) przekonały nas, że ta forma terapii może pomóc Filipkowi. Chcielibyśmy jeździć tam na takie tygodniowe turnusy co 2 - 3 miesiące, a w międzyczasie realizować program ustalony po diagnozie. Porozmawiałam tez fajnie z psychologiem i logopedą, ustaliliśmy, że najlepsza metoda nauki czytania dla Filipa to globalne czytanie, cało wyrazowe. "Produkuję" właśnie napisy i obrazki. Strasznie dużo tuszu idzie na to wszystko, więc jeśli ktoś chciałby nas wspomóc w ten właśnie sposób, to potrzebne tusze do hp 21 i 22. Również folie do laminarki ( wszystko musimy laminować, by Filip nie pogniótł) w formacie a4 mile widziane. Z góry dziękujemy.

1 komentarz:

  1. Hej Beatko, co tak malutko na tym nowym blogu o Filipku piszesz? Fani czekają, sprawdzają codziennie a tu żadnej nowej notki :(
    A na starym blogu podałaś adres do nowego ale zły - na końcu zamiast .pl powinno być .com, trochę się namęczyłam zanim znalazłam błąd - i nowego bloga :). Fani proszą o więcej notek o Filipku, o foteczki i filmiki też czasem!!!!!

    erina

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, jeśli blog podoba Ci się, prosze napisz coś miłego, jeśli chcesz krytykować - odejdź bez słowa. ten blog jest dla Filipka - może keidyś sam go przeczyta! dziękuję i pozdrawiam

Beata ,mama Filipka