Pamiętaj o mnie, gdy będziesz wypełniał swój PIT!

Pamiętaj o mnie, gdy będziesz wypełniał swój PIT!
Możesz skorzystać z darmowego programu do rozliczeń pit! (KLIKNUJ W ZDJĘCIE POWYŻEJ!) Pamiętaj, by wpisac symbol Filipka i jego imię i nazwisko: Biegała Filip 30/b! TYLKO WTEDY PIENIĄŻKI TRAFIĄ NA SUBKONTO FILIPKA!!!

niedziela, 6 stycznia 2013

Eutanazja

Wczoraj, na jednym z wykładów na uczelni, w ramach przedmiotu "patologie społeczne" mogłam obejrzeć film o eutanazji. Temat bardzo  ciężki i kontrowersyjny, w ostatnie dni nawet w mediach coś było, że Owsiak coś powiedział..... Nie wiem, nie czytam, nie słucham, odkąd kilka tygodni temu usłyszałam w radiu, że miesięczne utrzymanie więźnia kosztuje 2000zł, a ja dostaję 920zł zasiłku z tytułu zrezygnowania z pracy na rzecz opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym. Za te 900zł mamy być syci, dobrze ubrani, dzieci odpowiednio przygotowane do szkoły, mam opłacić rehabilitację i kosztowną dietę Filipa.... Bynajmniej, nie o tym dziasiaj. Film nakręcony był w Holandii, chyba przez polską ekipę, wypowiadał się lekarz który wiele lat tam pracował, pracownicy służb medycznych, ksiądz.  To, co mnie poraziło wręcz, to ilość wykonywanych eutanazji i lekkość, z jaką ludzie  - zwłaszcza lekarze do tego podchodzą. Wiecie, że jekieś 10% (mam nadzieję, że to nie było więcej) wszystkich eutanazji wykonywane są bez wiedzy i zgody osoby chorej? I nie chodzi o to, ze osoba ta jest w stadium terminalnym choroby, że nie ma z nią kontaktu. Wypowiadało się wielu starszych ludzi, którzy zwyczajnie boją się iść do szpitala na zabieg, czy badania, bo nie mają pewności, czy ktoś nie podejmie za nich decyzji, że czas odejść. Jest grupa starszych, schorowanych ludzi, którzy decydują się na eutanazję, żeby ulżyć swoim dzieciom. Był podany przykład starszego pana, który poprosił o eutanazję, przyjechałą rodzina z Kanady, żeby się pożegnać, a on stwierdził, że jednak nie chce umierać, chce żyć! Okazało się, że dzieci zrobiły mu straszną awanturę, bo rodzina z Kanady przyjechała....     Rozwalił mnie totalnie fragment, w którym pojawiły się wypowiedzi rodziców dzieci, któe urodziły się niepełnosprawne. Jeszcze matki nie zdążyły dojść do siebie po porodzie, a już słyszały, że najlepiej poddać to dziecko eutanazji, bo jest szkodliwe społecznie.

Czy w oczach społeczeństwa moje dziecko te jest szkodliwe społecznie? Czy gdyby w Polsce była eutanazja dozwolona zaproponowano by nam to?

Jakoś tak nie mogę przestać myśleć o tym filmie, wiedziałm, że tam można to robić, ale nie wiedziałam, że są ludzie, którzy uważają się za Boga i sami decydują o czyimś życiu. Smutne.

4 komentarze:

 1. Coś strasznego... To wszystko przypomina czasy Hitlera- tych żydów trzeba wybić, bo są... żydami. Teraz zabija się "slabsze jednostki"? Dlaczego niby są słabsi? Pacząc na Filipka, to dobry mądry chłopiec. Nie wyobrażam sobie, że miałoby go nie być, bo ktoś uważa się sądem ostatecznym tego świata. Dobry temat. Chora rzeczywistość, brak poszanowania dla życia.
  Wszystko tylko KASA, KASA...

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój autystyczny syn do 16 roku wymagał stałej opieki, ale po 16 urodzinach pseudolekarz uzdrowił go i dostał stopień lekki. Sprawa jest w sądzie, prawie 1,5 roku. Orzeczenie o stopniu jest zaskarżone, wiec nie jest niepełnosprawny. Nie można go zostawić samego, nie mogę iść do pracy, otrzymuję 106 zł rodzinnego. Może jednak powinna być możliwość np. rodzinnego poddania się eutanazji, kiedy człowiek nie ma alternatywy. Kiedy umrę i tak trafi do jakiegoś zakładu. Co lepsze wegetacja czy eutanazja...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego usunelas moj post? zapraszam do Holandii, mozna sie naocznie przekonac, ze ten film to wieretne bzdury. nie ma mowy o eutanazji ot tak sobie, na pewno nie proponuje sie jej rodzicom dzieci niepelnosprawnych czy nawet smiertelnie chorych i NIE MA MOZLIWOSCI wykonania jej bez WIEDZY i ZGODY zainteresowanego (lub, jesli sam nie jest w stanie zdecydowac, uprawnionej do podejmowania decyzji rodziny).

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie usunęłam żadnego postu, niby dlaczego miałabym to zrobić, bo nie rozumiem?

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, jeśli blog podoba Ci się, prosze napisz coś miłego, jeśli chcesz krytykować - odejdź bez słowa. ten blog jest dla Filipka - może keidyś sam go przeczyta! dziękuję i pozdrawiam

Beata ,mama Filipka