Pamiętaj o mnie, gdy będziesz wypełniał swój PIT!

Pamiętaj o mnie, gdy będziesz wypełniał swój PIT!
Możesz skorzystać z darmowego programu do rozliczeń pit! (KLIKNUJ W ZDJĘCIE POWYŻEJ!) Pamiętaj, by wpisac symbol Filipka i jego imię i nazwisko: Biegała Filip 30/b! TYLKO WTEDY PIENIĄŻKI TRAFIĄ NA SUBKONTO FILIPKA!!!

czwartek, 17 maja 2012

W stronę celu!

Wczoraj popołudniu odbyła się nasza cotygodniowa konsultacja z naszą terapeutką Marią. Raczej o tym nie piszę, bo od kilku już lat Maria i RDI to nasza część życia, ale wczoraj usłyszałam słowa, na które sługo czekałam: "Filip pięknie się dzieli". Zdaję sobie sprawę z tego, ze brzmi to dziwnie, ale już tłumaczę:dzielenie się, to chyba najważniejsza część komunikacji międzyludzkiej. Zarówno werbalne, jak i niewerbalne. Najlepiej zobaczcie to na filmie: gramy w memo. Gdy Filip znajduje swoją parę spogląda na mnie, uśmiecha się. Normalnie powiedziałby "hura, mam parę", ale w komunikacji ważniejsza jest komunikacja niewerbalna, zwłaszcza w autyzmie. Dziecko może dosyć dobrze mówić, ale słowa to tylko część komunikacji. Są jeszcze gesty, mimika, postawa ciała! To wszystko składa się na komunikację. Filip pięknie dzieli się niewerbalnie! SUPER!!!!

2 komentarze:

Drogi Czytelniku, jeśli blog podoba Ci się, prosze napisz coś miłego, jeśli chcesz krytykować - odejdź bez słowa. ten blog jest dla Filipka - może keidyś sam go przeczyta! dziękuję i pozdrawiam

Beata ,mama Filipka